top of page

Про шкільну форму для учнів

 

У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

 

 Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти 

 

      На підтримку ініціативи громадськості та пропозиції Міністерства освіти України 

П о с т а н о в л я ю: 

 1. Запровадити шкільну форму для учнів середніх закладів освіти. 

 2. Кабінету Міністрів України до 30 червня: визначити терміни запровадження шкільної форми, передбачивши її обов'язковість для учнів середніх закладів освіти всіх типів; здійснити відбір та затвердження зразків шкільної форми, передбачивши можливості її варіантності для вікових груп учнів і середніх закладів освіти різних ступенів; провести розрахунок потреби у шкільній формі, визначити порядок фінансування, організації виготовлення форми та придбання її батьками або особами, що їх заміняють, установивши особливі умови для дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, дітей, які залишилися без піклування батьків та тих, що перебувають під опікою (піклуванням). 

 

 Президент України Л.КУЧМА м. Київ, 12 червня 1996 року  N 417/96

 

Додаток

до постанови Кабінету

Міністрів України

від 22 серпня 1996 р. N 1004

 

Форма одягу для учнів 1-4 класів

1. Комплект шкільної форми для хлопчиків 

Костюм напіввовняний, що складається з однобортного або двобортного піджака та штанів (одного кольору або в різній кольоровій гамі). Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

Костюм літній, що складається з літніх штанів, сорочки з довгими або короткими рукавами. Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

 

2. Комплект шкільної форми для дівчаток 

Костюм напіввовняний, що складається з однобортного або двобортного жакета та спідниці або сарафана (одного кольору, картаті або в різній кольоровій гамі). Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

Костюм літній, що складається з сукні, спідниці, сарафана, блузи. Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

 

Форма одягу для учнів 5-9 класів

1. Комплект шкільної форми для хлопчиків 

Костюм напіввовняний, що складається з однобортного або двобортного піджака та штанів (одного кольору або в різній кольоровій гамі). Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

Костюм літній, що складається з довгих штанів, сорочки з довгими або короткими рукавами. Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками навчальних закладів освіти.

2. Комплект шкільної форми для дівчаток 

Комплект напіввовняний, що складається з однобортного або двобортного жакета та спідниці або сарафана (одного кольору, картаті або в різній кольоровій гамі). Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

Костюм літній, що складається з сукні, спідниці, сарафана, блузи. Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

 

Форма одягу для учнів 10-11(12) класів

1. Комплект шкільної форми для юнаків 

Костюм напіввовняний, що складається з двобортного піджака та штанів (одного кольору або в різній кольоровій гамі). Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

Костюм літній, що складається з довгих штанів, жилета, сорочки з довгими або короткими рукавами. Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

2. Комплект шкільної форми для дівчаток 

Костюм напіввовняний, що складається з однобортного або двобортного жакета та спідниці, штанів або сарафана (одного кольору, картаті або в різній колорьовій гамі). Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

Костюм літній, що складається з сукні, спідниці, сарафана. Кольорова гама тканин, модельні та конструктивні особливості форми визначаються керівниками закладів освіти.

   

Адміністрація школи КЗШ № 37 

звертається до батьків з вимогою постійно контролювати виконання учнями стандарту зовнішнього вигляду. Ці вимоги відповідають державній політиці України у цьому питанні. Крім того, дані вимоги допомагають правильному вихованню ділової культури та зменшують видатки батьків на придбання дитячого одягу протягом року.

Згідно з Указом Президента України від 02.06.1996 р. №417 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.96 р. №1004 «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти», наказом Головного управління освіти і науки м. Дніпропетровська від 03.06.2004 р. №189 «Про шкільну форму» та від 09.12.2004 р. №346 «Про посилення контролю щодо забезпечення шкільною формою учнів загальноосвітніх закладів освіти» учень повинен з'являтися до школи у формі , яка є обов'язковою. Шкільна форма учня КЗШ № 37  має встановлений зразок, затверджений протоколом педагогічної ради і відповідає Статуту школи. 

 

Щоденний одяг для занять (хлопці):

  • Діловий костюм кольорів темних відтінків (допускається наявність вузької смужки).

  • Сорочка біла або однотонна світлого кольору.

  • Краватка чорна або однотонна стриманого кольору .

  • Туфлі (не кросівки).

 

Зміни, які допускаються взимку при низькій температурі:

  • Легкий светр (гольф) під піджак.

  • Жилет (на сорочку під піджак).

 

Зміни, які допускаються влітку, при високій температурі:

  • Сорочка біла або однотонна світлого кольору з коротким рукавом (не футболка) без піджака.

  • Літні відкриті туфлі.

 

Щоденний одяг для занять (дівчата):

  • Діловий костюм (брючний чи зі спідницею до коліна без розрізів), сарафан кольорів темних відтінків (допускається наявність вузької смужки).

  • Блуза біла або однотонна світлого кольору (не футболка або майка).

  • Туфлі (без підборів або невисокий каблук, платформа помірної висоти, не кросівки).

  • Колготи тілесного або темного кольору (святковий варіант – білого кольору).

 

Зміни, які допускаються взимку, при низькій температурі:

  • Легкий светр (гольф) пастельних кольорів під жакет.

  • Жилет (на блузу під жакет).

 

Зміни, які допускаються влітку при високій температурі:

  • Блуза з коротким рукавом (не футболка) без жакета.

  • Літні відкриті туфлі.

       Важливо:

  • Шкільна форма має бути бездоганно випрана та випрасувана.

  • Взуття повинно бути зручним та таким, що не має негативного впливу на поставу та здоров’я учнів. Воно має бути чистим.

  • Учень повинен мати чисту носову хустинку, гребінець.

  • Учень зобов’язаний слідкувати за чистотою тіла, рук, зубів, носа, вух.

  • У другій половині дня (під час роботи групи подовженого дня) для 1-4 класів дозволяється зміна ділового одягу на одяг довільно спортивного стилю.

 

Одяг для занять фізичною культурою:

  • спортивний костюм;

  • футболка, майка;

  • кросівки або кеди;

  • змінні шкарпетки;

  • довге волосся має бути зібраним в тугу зачіску.

       Доповнення при заняттях взимку на свіжому повітрі:

  • спортивний капелюх;

  • куртка або додатковий спортивний костюм;

  • рукавички.

 

Категорично забороняється:

Мати неохайне довге волосся, фарбувати його.

Мати довгі нігті або вкривати їх лаком яскравого кольору.

Накладати макіяж на обличчя.

Носити прикраси (крім пари невеликих сережок для дівчат).

Носіння предметів пірсінгу, татуаж .

Не допускається вживання нецензурних слів.

У школі категорично забороняється палити.

Носити джинси крім окремо обумовлених випадків.

 

          Згідно правил ділового етикету в якості доповнення до шкільної форми дівчатам дозволяється тільки однин вид прикрас (сережки)

bottom of page